A Zeekrewards (Zeekler) az elmúlt évek egyik internetes munka vagy inkább befektetési slágere volt, hiába mondogatta mindenki, hogy nem létezhet olyan befektetési forma, amelyben legálisan naponta 1,5%-os kamatot lehet kapni és a megvásárolt elszámolási egységekért 125%-os pénzt adnak majd. Gondoljunk csak bele, ez azt jelenti, hogy 2 havonta megduplázzák a pénzünket, egy ilyen lehetőség semmiképpen sem tartható fenn hosszabb ideig. Az pedig már végképp gyanús, ha a PayPal nem engedélyezi a fizetést egy ekkora rendszernél.
A Zeekrewards MLM rendszerben működő aukciós hálózatnak tűnt, azonban valójában csak egy világméretű pilótajáték volt, amiben közel egy millió ember vett részt. Az aukciókból csak napi 10-15 ezer dollár folyt be, miközben az új belépők pénzéből naponta akár 3 millió dollár is bejött, amire több tízezer dollárnyi kamatot/jutalékot kellett kifizetni. A szervezők az új belépők befizetéseiből fizették az MLM rendszert építők jutalékát, vagyis csak addig működhetett az egész feltűnés nélkül, amíg folyamatosan növekedni tudott.
Végül az amerikai értékpapír-felügyelet (SEC) lecsapott és kiderült, hogy a befizetett 600 millió dollárból már csak 225 millió volt meg és a napi kifizetések már 45 milliót igényeltek volna. A hatóságok szerint nagyjából 40 ezer magyar állampolgár érintett a Zeekrewards-botrányban, ami több milliárd forintnyi kárt jelenthet. A helyzetet csak súlyosbítja, hogy hackerek hamis bankkártyákkal a kifizetések egy részét a saját bankszámlájukra irányították.